http://www.scardabil.ir/ 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اردبیل، در مراسم آغازین این کارگاه آموزشی رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل اظهار کرد: بوت کمپ یک رویداد کارآفرینی است که دانشجویان را برای شرکت در استارت آپ ویکند آماده می‌کند.

حسین شایقی از برگزاری کارگاه بوت کمپ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد استان اردبیل در تابستان سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد: هدف اصلی رویدادهای بوت کمپ و استارت آپ ویکند ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانشجویان است.

وی با بیان اینکه ایده‌های دانشجویان در استارت آپ ویکند سه روزه عملی می‌شود و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران حاضر در این رویداد موقعیت مطلوبی برای تجاری‌سازی این ایده‌ها ایجاد می‌کند، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری پردیس و بنیاد ملی نخبگان از ایده‌های دارای قابلیت تجاری‌سازی حمایت می‌کند.

نماینده جهانی استارت آپ ویکند در ایران نیز از جمله مزایای کارآفرینی به کسب درآمد بیشتر، تولید کالای مورد نیاز مردم و خدمت به جامعه و داشتن کنترل آینده اشاره کرد و افزود: یک کارآفرین نمونه می‌تواند تمام دنیا را متحول کند.

امین قاسمی با بیان اینکه شرکت‌ها اساساً از محل فروش برای فروش کالا یا انجام خدمات سودآوری می‌کنند، استارت آپ ویکند را به عنوان سازمان موقت طراحی شده برای ارائه یک مدل کسب و کار مقیاس‌پذیر و قابل تکرار دانست و بیان کرد: این سازمان‌ها در صدد تبدیل شدن به شرکت هستند.

وی با اشاره به اینکه استارت آپ ویکند رویداد 54 ساعته است که از ساعت چهار روز چهارشنبه شروع شده تا ساعت 10 روز جمعه با انتخاب تیم‌های برتر به کار خود پایان می‌دهد، اضافه کرد: دانشجویان با تشکیل گروه‌های 10 نفری در روز اول ایده‌ها را ارائه می‌دهند و تا ساعت 10 شب جمعه فرصت دارند این ایده را کاربردی کنند.

نماینده جهانی استارت آپ ویکند در ایران با بیان اینکه تمام شرکت‌کنندگان در استارت آپ ویکند برنده محسوب می‌شوند، ادامه داد: 10 تیم برتر شانس حضور در مسابقات استارت آپ ویکند ایران را به دست می‌آورد، همچنین با برندگان استارت آپ ویکند در سراسر دنیا مسابقه می‌دهد و شرکت گوگل ایده تیم برنده این مسابقه را با مبلغ بسیار قابل توجهی خریداری می‌کند.

قاسمی فرصت تجربه و راه‌اندازی کسب و کار واقعی، آشنایی با افراد سرشناس در حوزه کارآفرینی و تکنولوژی، یادگیری مهارت‌های جدید در حوزه کسب و کار، شرکت در پنج کارگاه کارآفرینی، ارتباط با جامعه کارآفرینان و پرداخت هزینه کم در ازای مزایای متعدد را از دستاوردهای استارت آپ ویکند عنوان کرد.

وی اعتبارسنجی ایده در حوزه‌های مختلف پزشکی، مهندسی، صنعت، ورزش و... را یکی از مراحل راه‌اندازی استارت آپ ویکند عنوان کرد و گفت: ایده‌ها با فاکتورهایی از قبیل قانونی بودن ایده، داشتن مقبولیت از سوی جامعه، برآورد هزینه تولید و شناخت رقبا ارزیابی می‌شوند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سازمان استارت آپ ویکند برای ایجاد ارزش تولیدی و دسترسی آسان مشتری به محصول باید مدلی برای کسب و کار و تجاری‌سازی تولیدات ارائه دهد.

وی با بیان اینکه بیزینس کنواس ابزاری است که به ایجاد مدل‌های کسب و کار کمک می‌کند، تصریح کرد: بیزینس کنواس دارای چند بخش اصلی شامل بخش مشتری‌ها، ارزش پیشنهادی، کانال‌های دستیابی، روابط با مشتری، راه‌های کسب درآمد، منابع و فعالیت‌های کلیدی، شرکای اصلی و ساختار هزینه‌هاست.

قاسمی با بیان اینکه MVP کمترین محصول قابل اعتماد توسط مشتریان است، بیان کرد: MVP ورژنی از محصول جدیدی است که به سیستم طراحی محصول کمک می‌کند تا بیشترین یادگیری از تأثیر کالا بر مشتریان داشته باشد.

وی اضافه کرد: دانشجویان علاقمند برای شرکت در استارت آپ ویکند به سایت کانون کارآفرینی ایران به آدرس Www.startupweekend.ir مراجعه کنند.

نماینده جهانی استارت آپ ویکند در ایران با ابراز تأسف از اینکه در ایران افراد به کار گروهی رغبت چندانی نشان نمی‌دهند، ادامه داد: کار گروهی قدرت بیشتری در مقایسه با کار انفرادی دارد.

قاسمی با بیان اینکه رویداد استارت آپ ویکند تاکنون بیش از 20 هزار بار در دنیا برگزار شده است، اظهار کرد: این رویداد کارآفرینی در ایران 40 بار برگزار شده که توانسته دانشجویان خلاق و ایده‌پرداز را به خود جذب کند.

در ادامه مسابقه طرح ایده با موضوع ورزش و تکنولوژی با حضور نریمانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی و میرزایی رئیس دانشکده فنی، مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی، نخست مدیر ورزش و جوانان اردبیل و دو نفر از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد که از بین 120 دانشجوی حاضر در این کارگاه، 30 نفر به طرح و بیان ایده پرداختند که در پایان از 10 ایده برتر تجلیل شد 

http://www.scardabil.ir/

منبع : کار آفرینی |استارت آپ اردبیل
برچسب ها : استارت ,ویکند ,بیان ,اینکه ,دانشجویان ,ایده ,بیان اینکه ,جهانی استارت ,نماینده جهانی ,ویکند عنوان ,بیزینس کنواس ,نماینده جهانی استارت ,کنند نما